تهران فیکس - تعمیر لپ تاب و موبایل در محل راه اندازی شبکه و امنیت سرور
Tehran fix

راه اندازی شبکه و امنیت سرور

  راه اندازی سرور

به اتصال بین 2 یا چند کامپیوتر شبکه گفته میشه که میتونه به صورت وایرلس(بدون کابل) و کابلی اتصال بینشون ایجاد بشه ، بهتره اگه تا 4 نهایتا 5 تا سیستم که در فاصله 100 متری مودم باشن و مانعی بینشون نباشه از وایرلس استفاده بشه و معمولا میشه پرینتر و اسکنرتون رو هم به همه سیستم ها وصل کرد ، بهتره یه هارد شبکه یا سرور مرکزی داشته باشیم که تمام اطلاعات روی اون ذخیره بشه و امنیت داده ما رو تامین کنه.

بستراتصال کابلی

بستر کابلی بهترین گزینه برای سرعت و امنیت بالا هستش ، البته هزینه راه اندازی اولیه ش میتونه کمی گرون تر از وایرلس باشه ، در این روش پس از کابل کشی پرینتر، سیستم ها و مودم همه به سوییچ وصل میشن و ارتباطشون از طریق سوییچ مدیریت میشه که وابسته به تعداد  کلاینت، سوییچ با ظرفیت 8/16/24/32 و 48 پورت و سرعتهای 10-100 و 100-1000  رو داریم که اگه مطمن نیستین کدوم مناسب تره میتونید از بچه های شبکه ما مشاوره رایگان بگیرید تا بهترین انتخاب رو داشته باشید.

ویژگی ها :

  1. بستر مناسب راه اندازی تلفن voip
  2. مدیریت و اعمال محدودیت کلاینت (کاربر سیستم ها)
  3. دسترسی به کلیه کلاینت (سیستم کامپیوترها)
  4. سرعت و امنیت بالا نسبت به وایرلس
  5. مدیریت حجم مصرف اینترنت
  6. هماهنگی بهتر برنامه های حسابداری کلاینت

 

بستر وایرلس (WIFI)

در این روش دردسر کابل کشی رو نداریم و با داشتن یک مودم که بهتره access point باشه، میتونیم شبکه داخلی رو راه اندازی کنیم البته در اینجا محدودیت هایی نسبت به شبکه با کابل هست و بهتره از این روش نهایتا 4 الی 5 کامپیوتر رو بهم متصل کنیم ، فاصله ی کامپیوترها تا مودم بیش از 100 متر نباشه و هر مانع مانند دیوار 50 متر از برد مفید مودم کم میکنه.

 

امنیت شبکه

پیکربندی درست شبکه تاحد زیادی امنیت اون رو تامین میکنه و بهتره آی پی ها static  بشن .

برای داشتن بستر شبکه ی ایمن و بدون  قطعی بهتره از آنتی ویروس های با کیفیت Kaspersky استفاده کنیم که با داشتن پنل کاربری میتونیم محدودیت ها و امنیت های لازمه رو اجرا کنیم.

 

برای انجام امور شبکه و یا راهنمایی تلفنی و آنلاین با ما تماس بگیرید تا کارشناسان شبکه ، راهنمایی و امکانات لازمه رو در اختیارتون بزارن.

 تهران فیکس - تعمیر لپ تاب و موبایل در محل
 تهران فیکس - تعمیر لپ تاب و موبایل در محل